Български форум за Тоше Проески
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Български форум за Тоше Проески

Добре дошли на всички почитатели на Тоше Проески, които са заедно, за да продължат мисията му :Да правим добро, без да очакваме нещо в замяна !


You are not connected. Please login or register

Отминали благотворителни инициативи

2 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Viksi

Viksi
Admin

Тук ще намерите информация за минали инициативи на форума

eleonara

eleonara
Admin

ДА ПОМОГНЕМ НА ВАЛЯ!

За историята на Валя Петрова и нейното семейство ни запозна едно от нашите съфорумки.Всички трогнати от личната история на Валя решихме да помогне с какво можем и колкото са ни силите.Валя е жена на средна възраст,която след инцидент остава прикована в инвалидна количка.Мъжа и Иван също е в неравностойно положение.Преди години вземам трудното решения да имат дете.Въпреки ,че всички лекари са против решението на Валя,ето че Дени прекрасната им дъщеря е вече на 15години и всеки ден дава сили на майка си и татко си да продължават напред.Трудно се справят защото и двамата са безработни.Ето как реших ме да помогнем ние.
Семейството живее в гр.Благоевград ,там където живее нашата Окси.Тя отиде на място да се запознае в цялото семейство и да се разбере от какво се нуждаят най-много.Оказа се,че имат нужда от храна,дрехи,и пари за ученическата униформа на Дени,която е приета в Икономическа гимназия.
След срещата на Окси с Валя и нейното семейство стана ясно,че Дени има проблем с очите и очилата ,които са и от 3-ти клас вече не вършат работа.Така,че трябваше да се вземат мерки и за това.
Ясно е,че не можем да направим всичко.За това подредих ме нещата ,като преоритет ни беше закупуването на лещи за детето.
В крайна сметка за около месец събрах ме необходимите 50лв за лещите.През това време семейството получи и колети с дрехи и провизии от цялата страна.
Окси имаше още няколко срещи с Валя,веднъж за да заведе Дени и нейните деца на 3D кино.След това за да вземат лещите от оптиката.Оказало се,че са малко по-скъпи от предвиденото ,но с общи усилия и отстъпка в магазина лещите вече били при своята собственичка.
Това не беше последната ни среща с Валя,по Коледа Окси отново я посети за да и занесе поздравителна картичка от целият форум и малки подаръчета за всеки

eleonara

eleonara
Admin

АСПАРУХ ОТ ЧЕПЕЛАРЕ!

RossiK on 07/12/10 21:51:53
Здравейте, обръщаме се към Вас със зов за помощ!
Нашият приятел Аспарух има спешна нужда от операция в Турция.Той е на 19 год. Преди три години беше опериран от злокачесвен тумор на малкия мозък. На 17.05.2010г., отново е опериран по спешност.Сега той има нужда от трета животоспасяваща операция, която неможе да бъде направена в България и специалистите препоръчват лечение в чужбина.Операцията в Турция с "Cyberknife" е безкръвна, при която има от 70 до 100% успеваемост при злокачествения тумор. За нея са необходими около 30 000 лв., сума която е непосилна за семейсвото му. Самата операция струва 17 000 лв., а изследванията и престоят в болницата са на стойност около 15 000 лв.

Дарението на форума възлиза на 283лв,като по-голяма част от тези пари бяха събрани за два,три дена.Беше организиран и благотворителен базар в Чепеларе.За огромно наше съжаление,въпреки че Пухчо,както го наричаха приятелите му,замина за Турция и му беше направена операция не можа да пребори болестта.Искрено вярвам,че сега е на по-добре място. Crying or Very sad

eleonara

eleonara
Admin

ДА ПОМОГНЕМ НА ТЕДИ ДА ХОДИ!

"Всички в групата,освен близките на Теди, знаете само и единствено, че той е в инвалидна количка заради катастрофа с мотор и както виждам има коментари относно репортажа по Нова Тв. Някои от вас си го представят как лети по магистралата с някаква бясна скорост 200 км/ч и търси къде да падне. Ами реших да запозная всички, които членуват с желание да помогнат или просто ей така в групата с причината за катастрофата. На кратко всичко се случва на 3.04.2002, привечер, след работа Теди се е заел да поправи повреда в мотор на познат и решава да излезе да го пробва и какво следва - в населено място, в Мировяне, Теди се движи в платното си, а на завой камион решава да си направи по-кратък маршрута и сече завой, в който в същото време влиза Теди с мотора.Вариант едно да се удари челно в камиона или вариант две да падне от мотора. Аз се радвам, че е избрал да падне и да е жив! Силно се надявам да успее да събере парите за операцията, която отново ще го изправи на крака и да сбъдне мечтите си. Благодаря на всички, които помагат и изпращат смси с текст DMSTEDI на номер 17777. Колко малко трябва да направим всички по отделно, за да помогнем заедно Теди да стъпи отново на краката си, само да изпратим смс "

След като Данна ни започна с историята на Теди,реших ме да отбелязването на 16-ти октомври ще направим малко дарение за лечението на това момче.Момичетата и момчетата,които се събраха на 16-ти октомври 2010г. за да отслужат литургия за Тоше се срещнаха и с Теди.Прекрасен млад човек,надява ме се за сме му помогнали да се доближи една крачка до лечението с.

eleonara

eleonara
Admin

СЕМ.ПАЛОВИ ОТ КАЗАНЛЪК

eleonara16 on 01/12/12 14:00:28
Здравейте мило семейство!
Първо нека да ви се представя.Аз съм Ели Василева от Кюстендил.
За вас разбрах от баща ми,който беше гледал някакво предаване с вас.
Когато ми разказваше за вас очите му се пълнеха със сълзи.
Каза,че вие имате най-голямото богаство.И е така!
Много се трогнал от смелоста да отгледате тези прекрасни деца.
И крайно разочарован от отношението на държава и институциите към вас,
ме помоли да направя нещо и да се свържа с вас.
Аз съм част от Българският форум за Тоше Проески.Това е един невероятен изпълнител
и човек,който за съжаление вече не е между нас.Той беше невероятен човек с
много голямо сърце и обичаше да помага на хората.Почти всички негови концерти бяха
с благотворителна цел.След трагедията фенове от целият Балкански полуостров се обединиха
за да продължим неговото дело,а имено да помага ме на хора в нужда.
Баща ми знаеше това и ме помоли да се свържа с вас и ако мога да ви помогна с нещо.
Няколко дни подред ме питаше какво съм направила и дали съм ви открила.За съжаление
баща ми почина внезапно.При последният разговор по телефона,той пак ме попита "Какво направи по
моя случай?"
Свързвам се с вас водено от най-добри чувства.Искам да помогна,веднъж задари желанието на татко ми
и после заради вазхищението което породихте в мен.
Нямам ,кой знае какви възможнтости но бих помогнала с каквото мога от сърце.

Поздрави от мен за цялото семейство!



Това е писмото,което изпратих до семейство Палови след като баща ми изрично ме помоли да го направя.След трагедията случила се в моето семейство го приех като едно от последните желания на татко ми.Споделих го с момичетата и те разбира се на драго сърце се съгласиха да помогнем по някакъв начин на семейството.
Това е семейство от 16 души(13деца,и 3-ма възрастни)много ме трогнаха тези хора,те не моля за помощ и почни нищо не вземат от държавата,дори и това което им се полага по принцип.В отговор на писмото ми Ели Палова се свърза с мен във ФБ,това е една от дъщерите,прекрасно,скромно и възпитано момиче.
След коледните тържества в Плевен и Пловдив успах ме да заделим сумата от 80лв и накупихме учебни пособия за децата,шоколадови Дядо Коледовци и икона която да пази семейството.

Ето и отговора:
Елена Палова

Blagodarim vi mnogo za pomo6ta

Нека Бог да ви води,благославя и пази

Благодаря ви момичета,че осъществих ме заедно едно от последните желания на татко ми.За мен това значи страшно много.Обичам ви!

eleonara

eleonara
Admin

ДОМ "МАРИЯ ЛУИЗА" ПЛОВДИВ

Дом "Мария Луиза" в гр. Пловдив е една от институциите с които работим често.Една от първите инициативи там беше през лятото на 2010.След възникнал пожар,част от сградата имаше нужда от ремонт.По предложение на Галето,която водеше организацията ,форума закупи гранитогрес за ремонт на едно от засегнатите помещения.Дарението възлиза на стойност от 275л

Дом "Мария-Луиза" обяви 10-те най-добри 20.11.2010


За първи път български дом за деца, лишени от родителски грижи, определя своите 10 най-добри спортисти. Това направи ръководството на пловдивския дом "Мария-Луиза" с директор г-жа Дарина Кукева и треньор - възпитател и член на УС на СК Бон Мин, г-н Атанас Барев. За високи успехи в спортните надпревари от Общинска програма "За развитие на спорта за всички" за 2010 година и с най-много медали от 13-ата национална кросова верига "Пловдив - Аквафреш", бяха наградени Дженифър и Джанет Чавдарови, Атанаска Мюмюн, Йоланта Минкова, Петранка Илиева, Светослав Дошков, Михаил Кирилов, Георги Георгиев и Радослав Димитров. За цялостен принос бе награден Емрах Ибрямов - шампион на България на 400 м и втори на 1500 м - състезател на треньорката Радмила Станкович. Наградите бяха предоставени от членовете на българския форум за Тоше Проески .Неговият форум подкрепя изявени български таланти в спорта и културата от домовете за деца, лишени от родителски грижи.
За всички деца беше организирано тържество с диджей -музика,танци и веселие.
Директорката на дома получи грамота и кипарис който символизира
вечно зеленото дърво, което устоява на бури, виелици, слънце и студ, стъблото, което символизира стабилността, и носи на плещите си отговорността за всичко - директорката, клончетата, които се грижат за хилядите малки иглички, и представляват педагозите, психолозите, възпитателите и целия помощен персонал, и игличките символ на всички дечица, които не бива да позволяват да падне нито една от тях, защото стъблото и клоните ще се грижат винаги за това те да бъдат добре, но взаимопомоща между тях също е важна за стабилносттта и подкрепата, която ще ги направи по уверени и способни.... използва се сравнението на веч...но зеленото дърво, което устоява на бури, виелици, слънце и студ, стъблото, което символизира стабилността, и носи на плещите си отговорността за всичко - директорката, клончетата, които се грижат за хилядите малки иглички, и представляват педагозите, психолозите, възпитателите и целия помощен персонал, и игличките символ на всички дечица, които не бива да позволяват да падне нито една от тях, защото стъблото и клоните ще се грижат винаги за това те да бъдат добре, но взаимопомоща между тях също е важна за стабилносттта и подкрепата, която ще ги направи по уверени и способни....

СТИПЕНДИИ
Започнах ме една инициатива за деца от дома.Избрани деца които са с добри успехи в училище и големи амбиции получиха стипендии да една учебна година в размер на 30лв на месец.Първото момче,което беше предложено от директорката на дома е Ники Жоров.На 21.октоври 2011 се проведе благотворително Тоше-парти в Благоевград.От тази благотворителна вечер бяха събрани 603 лв. Които са предназначени за стипендии за една учебна година на едно или две деца от Дом Мария Луиза Пловдив. Днес нашите момичета от Пловдив Галя и Тоти бяха в дома и връчиха на първоначално избраното едно дете, Николай Жоров, стипендията за първите четири месеца на тази година до Януари - т.е 120 лв, плюс 30 лв, които е дала Галето, за последния месец от миналата година. Останалата част ще му бъде дадена след това. Николай е бил много щаслив, той е абитуриент тази година и се готви с математика за кандидатстудентски изпити. Обещал е на нашите момичета, че ще бъде студент, а те са му вдъхнали вяра, да не се отказва. Дай Боже след няколко години да можем да бъдем щастливи и горди гости на дипломирането на едно "наше" дете.

http://prikachi.com/images.php?images/414/4492414w.jpg
документа за дарението на втората част от стипендията на Ники Жоров - 150 лв за петте месеца от Януари до Май.
Остатъка от сумата ще насочим за второ дете от началото на следващата учебна година

Здравейте, мили слънца Вчера с Галя дарихме стипендийте на Георги Николов и Николай Жоров. Георги Николов е момчето от дом Мария Луиза - Пловдив, което тази година ще подпомогнем със стипендия. Сумата, която ще му изплатим е 300 лв, на два пъти по 150. Георги се учи добре и е запален спортист, участва в много спортни прояви
Николай Жоров е момчето, което миналата година подпомагахме със стипендия, тази година е студент 1 година в техническия университет. Специалността, която е приет е Авиационна техника и технологии. Тази година стипендията за него е осигурена от една доброволка Анелия Цветанова, която Исето намери, чрез сайта за доброволци" - разказа е на Тоти, аз само го копирам тук.

КОЛЕДНО ТЪРЖЕСТВО


На 18-ти декември се организира тържество за децата.Имаше игри,музика,диджей и подаръци за децата.Тъй като по-големите деца тогава отсъстваха поради други ангажименти,след тържеството имаше и изненада за тях.Колеги и приятели на нашите момичета от момичета събрали пари и заведоха децата на кино.

Подарък за рожден ден на Злати

Отново по предложение на Галето,която е запозната много добре с децата в дом "Мария Луиза" ,поехме инициативата да направим специален празника на едно от децата.На 20-ти юли Злати навърши своето пълнолетие,мечтата и беше да има китара.Набързо се организирах ме и решихме да осъществим тази мечта.
Ето и разказа на едно от момичетата присъствали на подаряването на китарата:
Здравейте слънца, първо да благодаря и на Роси, която също се включи в акцията за китарата. Днес преди обед Галя , Роси и аз дарихме китарата на рожденичката Злати от дом Мария Луиза в Пловдив, която днес навърши своето пълнолетие Тя знаеше, че ще идем да я поздравим, но не очакваше , че ще й направим такъв голям и хубав подарък. Злати страшно много се изненада и зарадва. Като й подарихме подаръка не можеше да повярва, че китарата е за нея, взе да подскача , да ни прегръща и целува, много мило беше Бяхме купили и бонбони, обиколихме къщичките, за да видим и почерпим децата. Повечето деца ги нямаше в дома, похвалиха ни се , че края на август ще ходят за 20 дена на море на Крайморие, а след това 10 дена на балкан, някъде до Смолян. Поговорихме си с децата, някои от по-големите помага при измазването на някои от къщичките, други ни се похвалиха, че тренират бягане, трети си рисуваха на двора. Ники Жоров, момчето, на което дарихме стипендия през миналата учебна година вече е приет студент в Технически университет - Пловдив Това е най-общо, БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ МИЛИ СЛЪНЦА, ЗАЕДНО НАПРАВИХМЕ ДНЕС ЕДНО ДЕТЕ МНОГО ЩАСТЛИВО. ПРЕГРЪЩАМ ВИ СИЛНО, СИЛНО. )

За пореден път доказах ме,че заедно можем.Благодаря ви ,че ви има.Обичам ви

eleonara

eleonara
Admin

КОЛЕДНО ТЪРЖЕСТВО В ПЛЕВЕН

2010

След незабравимото посещение в дом"Детелина" през пролета някакси спонтано дойде идеята да посетим децата и за Коледа.Всъщност стана едно наистана прекрасно,весело и емоционално тържество.Всички дечица получиха подаръчета (играчка,мандаринка и шок.Дядо Коледа).Предварително бях ме взели елха в саксия,за да може след празниците да си я отгледат и засадят.
Как протече самият ден децата бяха подготвили песнички и танци за да зарадват добрия старец.След такова посрещане нямаше как Дядо Коледа да не развърже червения чувал и да не подари на всяко детенце ,кое от кое по хубаво и послушо,подарък.На Дядо Коледа помагаха Снежанка-хубавица и веселото еленче Рудолф.Деня се превърна в празник.Всички бяха много доволни и щастливи.

2011
Диди днес се е срещнала с новата директорка на дом Детелина, с радост ще ни очакват на 17.12.2011 Така че можем официално да обявим дата за коледното тържество за децата в Плевен за 17.12.2011- събота.
Отново ще имаме дядо Коледа, Снежанка и джуджета, ще украсим заедно елхата и добрия старец ще раздава подаръци. Идеята е да се направят торбички с лакомства като миналата година и към тях да прибавим вместо играчка, книжка за оцветяване например.
За целта ще трябва да съберем една минимална сума, която да ни покире разходите. Хубавото е че децата сега са по-малко около 55.
Ние до момента имаме 70 лв събрани, моля всеки който може да се включи с мъничко, за да направим коледата възможна отново за нашите любимци от дом Детелина.
И след коледните тържества в дом Детелина и дом Мария Луиза, които ни заредиха с много положителни емоции, слагам списъка на всички, които отново успяха да се включат:

Общо събрани средсва - 458 лв.
Разходите ни са общо: 294 лв.
за Плевен - 119 лв. за лакомства + 45 лв. за елхата = 164
за Пловдив - общо 130 лв. - ученически пособия + пастички
Остатък - 164 лв.
От сумата събрана за коледните тържества в Плевен и Пловдив, съответно и за семейство Палови ни останаха - 90 лв. Този остатък дружно решихме да бъде изпратен за лечението на Богдан Алексиев.

2012

Идва и 2012г така,че живи и здрави и с нови сили отново ще посетим нашите малки приятели.... santa

eleonara

eleonara
Admin

Tose Tribute night in piano bar Limited

2011
Вече четвърта поред година собствениците на пиано-бар Limited в Благоевград организират караоке-вечер, посветена изцяло на личността и певеца Тоше Проески. Входът за вечерта всяка година бива даряван за благотворителна кауза. Тази година ни е предоставена възможността да се включим форума като съорганизатор в благотворителната кауза. Тъй като в момента имаме започната една такава и след разговор на място, тази година събитието ще бъде на 21-ви октомври вечерта, а средствата ще бъдат дадени за стипендии на изявени деца с най-висок успех от Дома за деца в Пловдив. Заповядайте в Благоевград на 21-ви октомври, петък, да бъдем заедно, да слушаме божествената музика на Тоше, да обединим емоции и да подпомогнем тези, които се борят с трудностите в живота!
От тази благотворителна вечер бяха събрани 603 лв. Които са предназначени за стипендии за една учебна година на едно или две деца от Дом Мария Луиза Пловдив. Днес нашите момичета от Пловдив Галя и Тоти бяха в дома и връчиха на първоначално избраното едно дете, Николай Жоров, стипендията за първите четири месеца на тази година до Януари - т.е 120 лв, плюс 30 лв, които е дала Галето, за последния месец от миналата година. Останалата част ще му бъде дадена след това. Николай е бил много щаслив, той е абитуриент тази година и се готви с математика за кандидатстудентски изпити. Обещал е на нашите момичета, че ще бъде студент, а те са му вдъхнали вяра, да не се отказва. Дай Боже след няколко години да можем да бъдем щастливи и горди гости на дипломирането на едно "наше" дете.

https://bglovetose.bulgarianforum.net/t38-topic

2012

Тази година партито се проведе да 5-ти пореден път.Сдружението което ще покрепим тази година се казва Ресурсен център - Нова Алтернатива" и подпомага в момента 24 деца на възраст от 13-19 години, преживели тежки травми и загуби в семейна среда, насилие и злоупотреба в неформалното им обкръжение. С тях работят психолози и доброволци - студенти от нашия университет. Имат си две помещения, където събота и неделя провеждат занимания с тях под формата на разиграване на житейски ситуации и ролеви игри.

Ето разказа на Окси за концерта на който заведе дечицата на които ще помогнем с тези пари!
Момичета и момчета, само да ви споделя, че концерта беше страхотен! И понеже от децата и доброволците дойдоха по-малко, остана билет и за мен, така че и аз останах на концерта. Бях запазила места за децата най-отпред, на трети ред, хем да видят всичко с очите си, хем да не скучаят /знаете, как като си по-назад и по-се изкушаваш да говориш.../ И въобще не съжалявам, че ги заведох на концерт, някои от тях идваха за първи път на такова нещо... Даже не знаеха кое е театъра, а кое е залата за концерта... Момчета нямаше - в този ден те имат спортни тренировки вечер. Както и да е... Аз седнах отстрани до тях и им хвърлях по едно око, реагираха като малки деца видяли нещо за първи п
ът... А спектакъла беше великолепен, започна с каракачански танци, имаше и тракийски, и родопски, и македонски, и шопски напеви... Когато запяха женския хор, се получи нещо като отключване на емоциите, и едно момиче, което седеше до мен, се разхлипа...заплака много силно... аз се обърнах към доброволката до нея да я успокои, тъй като мен не ме познаваше...
Танците и музиката бяха много красиви, нямаше как да не развълнуват когото и да е. А носиите бяха невероятни, съжалявам, че не взех фотоапарата... Накрая когато си тръгвахме, наблюдавах момичетата - всички до една имаха сияещ и доволен поглед. Казаха ми, че им е харесало... След толкова много притеснения как ще мине всичко, накрая останах удовлетворена, че съм успяла да допринеса до докосването им до великото изкуство, до магията на българския фолклор...
Закупихме 15 билета по 5лв или общо 75лв. В крайна сметка бяхме 12 човека заедно с децата и доброволците.
Останалите 610лв имаме идея да вложим в ремонтиране на слънчева стая за приказки, ама това още го обмисляме... Ще ги заведем и на едно театрално представление.

Аз пък ще имам урок по Тоше пред децата, все пак трябва да разкажа няколко думи и за нашия форум... Замисляме го на 1-ви ноември, тогава те ще са ваканция, но ще дойдат в офиса на сдружението, защото имат час при психолог...
Тоше е един вид също будител, на сърцата...на доброто в хората... на любовта...

eleonara

eleonara
Admin

Благотворителен концерт " Живот без граници" гр Ловеч

На 19.04.2010г под пратронажа на община Ловеч и локална модна агенция като главен спонсор бе проведен благотворителен концерт под надслов "Живот без граници", чиято цел беше да се подпомогнат два от домовете за деца лишени от родителска грижа в гр. Ловеч.
Българският Форум за Тоше Проески подкрепи идеята на събитието, а именно да се даде шанс на децата в неравностойно положение да бъдат част от социалният живот на страната ни и да не се чувстват изолирани.
Членовете на форума Мартин и Данна взеха активно участие в подготовката на концерта като организация, набиране на участници, привличане на медии.Част от представителите на форума присъстваха и на самото събитие, а други си закупиха билет въпреки че не успяха да отидат. По този начин форума ни осигури 1/5 част от събрана сума за благотворителност.
Децата от домовете бяха заведени на кино и на еднодневна екскурзия из гр. Плевен. В денят след концерта във всеки от домовете бяха занесени лакомства.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите