Български форум за Тоше Проески
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Български форум за Тоше Проески

Добре дошли на всички почитатели на Тоше Проески, които са заедно, за да продължат мисията му :Да правим добро, без да очакваме нещо в замяна !


You are not connected. Please login or register

25.01.2013

+3
Benush
eleonara
DX
7 posters

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

125.01.2013 Empty 25.01.2013 Съб Яну 05, 2013 10:44 am

DX



Днес разбрах от межд. форум, че трябва да се организираме, макар и с малко закъснение за РД на Тоше. Предложението е да се закупи хубав букет с бели рози. И една жена от Словения ще изработи постер + сертификат за посаденото дърво парка в Словения. Мисля, че всички си спомняте събираха се средства за това. И питат дали и ние ще успеем да се включим в тази инициатива.

225.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Съб Яну 05, 2013 8:19 pm

eleonara

eleonara
Admin

Който реши може да изпратим парите заедно с парите за акцията,за да не се плащат излишни разходи за преводи.Но до кога трябва да ги изпратим и едни и същи момичето ли организират ТМЛ и нещата около подаръка?Не,че има много яснота около ТМЛ,но...

325.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Съб Яну 05, 2013 8:19 pm

Benush

Benush

а нашето включване се изразява в какво?

425.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Съб Яну 05, 2013 8:52 pm

valzal

valzal
Admin

Предполагам в изпращане на средства , Бенуш Smile
Макар че, аз лично за себе си реших / след провала с оградата/ специално за 25.01 да не се включвам в инициативите на международния, освен ако не са свързани с нещо хуманно като - лечение на дете или въздрастен, подпомагане на семейство , дом и т.н.
Изпратила съм малко парички за 25.01, но само ако нашият си форум предприеме някаква инициатива! [img]http://www.pic4
Разбира се, всеки може да направи своят собствен избор, Ели вече е споменала ,че който желае да се вкл. в инициативата на Межд. може да прати средства със средствата за акцията , като пише по съответните теми за коя акция/ инициатива изпраща! [url=http://yoursmil

525.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Нед Яну 06, 2013 9:29 pm

eleonara

eleonara
Admin

Момичета днес ми хрумна една идея,за отбелязването на 25-ти .Мислех си дали не можем да съберем парички и да вземем 32 фенера и да ги пуснем в небето над Крушево.След като ми хрумна тази идея писах на Бени да ми каже от къде и за колко пари е взела нейният фенер,който пуснав август месец.След като си поговорих ме,тя ми обясни ,че фенерите много трудно се палят-първото,второ доста парички ще ни трябват,около 250лв.и така,се отказах от идеята,не отказване просто я оставя ме за друг подходящ момент...Другата идея която ни хрумна съвсем спонтанно в разговора с Бени,беше заря продават се сега такива разни неща,и може който ходи в Крушево на 25-ти , а съм сигурна че ще има наше присъствие там да направят заря от Кръста...прекрасно ще е...дано но има друг проблем,как ще минат тези неща през митницата.Да не взе да стане проблем,пък и не всеки ще се навие да пуска заря,а и дали е разрешено ...много въпросителни станаха.Така,че най-безобидното нещо което може да се направи е ,да се пуснат 32 свещички в езерото,ако ви хареса като идея..Ще потърсим от къде може да се вземат,и колко пари ще ни струват и ако сте навити,може да го направим 25.01.2013 3210271528

625.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Пон Яну 07, 2013 1:41 pm

Viksi

Viksi
Admin

Фенера може да е един и на него да пише Тоше ако може да се пише на тази хартия понеже е по-специална. А отделно 32 свещички от тези чаените могат да се подредят така,че да изписват 'Тоше' или във формата на сърце. Друг вариант са тези светещи торбички http://www.skylanternsbulgaria.com/products_candle_bags.php те могат да се пускат и във вода,но например може да се вземат няколко бройки и да се занесат при Тоше просто ей така да си светят, много са красиви.

725.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Съб Яну 12, 2013 7:11 pm

valzal

valzal
Admin

Момичета, само 13 дни остават до 25-ти а по тази тема нищо не се казва ...или поне тук. Ако някъде другаде се обсъждат идеи предложения, решения , моля да се представят и тук! Имаме предложението на международния - оредставено е в първият пост на Ини, Ели и Вики също дадоха интересни предложения, но въпросът е ще ходи ли някой точно на 25 и ще може ли да приложи някои от идеите? Друго ...? Кой към какво клони ?
sunny 25.01.2013 3210271528

825.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Съб Яну 12, 2013 7:53 pm

Viksi

Viksi
Admin

Една идея на Бени

Сега ми хрумва нещо - да си остане идеята със свещичките но в кръг да са наредени 32 севещички, а към всяка да води по един сноп...т.е като слънце да стане - снопът ще е от разноцветни връвчици - 32 на брой...ще е много красиво

Която и от идеите да се избере е важно,че ще се направи нещо символично и от сърце от наша страна за Тоше

925.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Нед Яну 13, 2013 9:13 am

Lili8may

Lili8may

Аз не съм сигурна дали ще ходя все още. Другата седмица ще разбера със сигурност.
Иначе идеята на Бени за 32-те свещи ми хареса. И тази с фенерите на Ели също, но тя е по-трудна за изпълнение.

1025.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Вто Яну 15, 2013 1:24 pm

Viksi

Viksi
Admin

http://press24.mk/story/pesna/rodendenot-na-toshe-nema-da-se-odbelezhi-so-koncert-eve-koi-se-planovite-za-25-januari

Роденденот на Тоше нема да се одбележи со концерт - еве кои се плановите за 25. јануари



Андреј Николоски, претседател на Фондацијата „Тоше Проески“, изјави дека причините не се финансиски и дека ќе ги откријат во Крушево идниот петок, заедно со претставници на Министерството за култура, кое секоја година го поддржуваше организирањето на концертите во сеќавање на најголемата македонска музичка ѕвезда. И од Министерството одговорија дека се ќе биде познато на настанот во Крушево.

Годишнината од раѓањето на Тоше на 25 јануари ќе биде одбележана со промоција на албум со најголемите негови хитови, меѓу кои е и една нова песна „Све је премало за крај“, за која ќе биде промовиран и видеозапис. Тоше ја снимил песната во 2006-та, автор на музиката и текстот е Јелена Трифуновиќ, а аранжманот е на Никша Братош.

Славен Ристевски, роднина на Тоше вклучен во активностите со кои се негува неговиот лик и дело, два месеца бил во Лондон за снимање три песни на Тоше - две што останале во студиото кај композиторот и продуцент Енди Рајт, а една која била во неговото домашно студио.

- Треба да доснимиме уште две во Шведска и уште една-две можеби од неговото студио и ќе направиме албум. Не знам дали оваа или идната година. Многу зависи од луѓето што се таму, снимањето е многу скапо во Лондон, плус ги снимаме со оркестар. Во Шведска снимаме во студиото „Норд-Хансен“, таму исто снима групата „Скорпионс“ која му беше омилена на Тошка, рече Ристевски.

Оваа година се очекува и објавувањето на книгата за Тоше со наслов „Ова не е крај“ на која работи Соња Алексовска-Неделковска.

- Книгата нема да излезе за роденденот, туку подоцна. Се работи поаналитично, од технички причини не успеавме да ја направиме. Беше најавена, но не беше по секоја цена, никој временски не инсистираше, секој сака да биде како што треба. Книгата се вика „Ова не е крај“ и самиот наслов е метафоричен, изјави Алексовска-Неделковска.

Првиот меморијален концерт за Тоше беше одржан на 5 октомври 2008 на Градскиот стадион, каде учествуваа познати имиња од естрадата на Балканот, а присуствуваа над 40.000 луѓе. Беше насловен „Те сакаме сите, Тоше“ и беше по повод една година од последниот негов концерт.

Со одлука на фондацијата, од 2010-та концертот за Тоше се одржуваше на неговиот роденден во јануари, а фановите продолжија да го одбележуваат и датумот од последниот концерт и на секој 5 октомври да организираат „Ѕвездено небо“ на плоштадот во Скопје. Во 2010. и 2011 година меморијалниот концерт „Со љубов за Тоше“ се одржа во преполниот Спортски центар „Борис Трајковски“, каде настапија негови колеги, пријатели и соработници од регионот.

На сите меморијални концерти имаше и изненадувања за публиката, постхумна промоција на непознати композиции од Тоше, како дуетот со внук му Кристијан - My Little One, потоа Још увек сањам да смо заједно, Наслони главу на моје раме, Can You Feel The Love Tonight...

Четвртиот концерт минатата година имаше поинаков концепт и нова локација – Македонската опера и балет. Идејата на организаторите беше на публиката да и се открие првата љубов на Тоше – операта, па неговите хитови прозвучија како арии, изведени од познати солисти од Македонија и од соседните земји. Тошевата љубов кон операта беше прикажана низ снимки од негови најрани настапи - „О соле мио“, „Санта Лучија“, арии од Пучини и Доницети... оперска улога како студент во „Деспина и мистер Докс“ на Димитрие Бужаровски, како и оперските изведби на народните „Кажи, кажи, либе Стано“ и „Не си го продавај Кољо чифлигот“.

1125.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Вто Яну 15, 2013 1:49 pm

eleonara

eleonara
Admin

Събрах ме малка сума,която ще изпратим за букета от бели рози.За сега друго нищо не знам.Още незнам колко точно парички сме събрали,когато разбера ще пиша тук :*

1225.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 17, 2013 6:35 pm

Viksi

Viksi
Admin

Рождения ден на Тоше отново ще бъде отбелязан по традиция с хуманно дело-кръводарителска акция в Скопие съвместно с Червен кръст Скопие.Мястото- дом на АРМ от 10:00 до 18:00 ч.

1325.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Пон Яну 21, 2013 8:32 pm

cresha

cresha

Хей, група! Айде да направим колаж за рождения ден на Тоше! Значи, който иска да участва в колажа, да се снима с тениска, по възможност, и с ръце отпред изобразяващи сърце... Нещо, като милион сърца, един Тоше... Срок - до утре! Smile))))))))))

Снимките, с тениска или без, /който не може сега да се снима, нека прати своя хубава снимка/ пращайте на мен - mama3oksana@yahoo.com

1425.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Вто Яну 22, 2013 7:28 pm

valzal

valzal
Admin

Днес се снимахме с Ивка, това е една от снимките
25.01.2013 Gedc9110
Бени, Окси изпратила съм ви и другите 2 вариянта защото на мен ми е трудно да избера [img]http://www.pic4
Надявам се,че не съм закъсняла [img]http://www.pic4

1525.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Вто Яну 22, 2013 10:11 pm

eleonara

eleonara
Admin

Влади страхотни сте,направо много ми липсват твоите албуми във ФБ Crying or Very sad

1625.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 24, 2013 8:15 am

cresha

cresha

Ето го и колажа за утрешния ни празник! Защото утре всички празнуваме! Както казва Данна, нашата любов пораства с още една година!

25.01.2013 Dddddd10

1725.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 24, 2013 8:17 am

cresha

cresha

Имам още един подарък за утре! С руските момичета от руската социална мрежа направихме заедно видео-клип. Ето, да го видите...

https://www.youtube.com/watch?v=29UMU2kYkeE

1825.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 24, 2013 3:55 pm

eleonara

eleonara
Admin

Ето и моя колаж за утрешния ни празник...Премесени чувства и радост и тъга,но се надявам обичта ни да надделее над всичко.Обичам ви.25.01.2013 2012-010

1925.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 24, 2013 5:18 pm

cresha

cresha

Прекрасен е колажа, Ели! Любовта ни пораства с още една година!

2025.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Чет Яну 24, 2013 10:53 pm

valzal

valzal
Admin

И двата колажа за много красиви, а видеото ми е много трудно да го коментирам ... много , много е силно , много издържано и професионално направено ...напомня ми на идеята която имах за клип на " Наслони главу"! Много ме разчувства ...и момичетата едни такива симпатични, мили, чисти - прави Тошелинки! 25.01.2013 3210271528
По българско време е вече 25-ти ... Честит Рожден Ден, Тоше! Надявам се, че виждаш и усещаш колко си обичан, колко липсваш на този свят и как се опитваме да запълним празнината ...
Те сакам!

2125.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Пет Яну 25, 2013 11:58 am

eleonara

eleonara
Admin

Ако имах възможност да ти напиша писмо ,което ще ше да стигне до теб щях да напиша най-искренно и сърдечно писмо.Ще ти разказвам за всичко,което промени в живота ми.Накара ме да повярвам в чудесата ,и в най-голямото чудо обичта между хората.Накара ме да видя малките неща и да ги обикна и ценя.След теб всичко е различно,след теб всичко се окъпа в светлина .Знаеш ли колко много те обича ме всички и така тайно,скришом пазим частица от теб в сърцата си.Днес имаш рожден ден,честит празник моето момче.Ако беше тук щеше да свириш на китара и да пееш,да радваш с гласа и усмивката си ,и да сияеш.Днес е твоя ден,а ти обичаше да пееш на този ден,нали?Сега те няма,за това ние ще пеем.Знам,сигурна съм че не искаш да плачем ,не и на този ден...искаш да се усмихва ме,да пеем твоите песни и да се обича ме.Чух новата ти песен.Не спираш да ни правиш подаръци ,нали?По някакъв необясним начин ни напомняш,че си тук,нали.А знаеш ли какво е за мен да чуя гласа ти след толкова години.Все едно ми казваш,"Здравей,малката...аз съм тук".Боли,Тоше,боли .Ужасно боли,че те няма да запеем заедно.Ужасно несправедливо е да не може да ти покажем цялата си обич към теб.Не е чесно.Но днес няма да плача,ще преглътна горчивите сълзи и ще се усмихна.
На този светъл ден, на който си роден:
„ОБИЧАМЕ ТЕ!” искаме да кажем!
Затова, че си ни СВЕТЛИНА и си път към любовта –
„С ТЕБ СМЕ!”
Затова, че ни научи да сме силни и задружни:
„БЛАГОДАРИМ ТИ!”
Затова, че ни научи любов да даваме на други –
„ЩЕ ТЕ ПОМНИМ!”
Затова, че си ни ВЯРА и НАДЕЖДА за живот:
„В НАС ЖИВЕШ!”
Затова, че ни остави МОСТ НА ЛЮБОВТА – „СЛЕДВАМЕ ТЕ!”
Затова, че твоето сърце бие в нашите сега:
Празнувай със звездите, пей със тях!
А ние на Земята ще вървим след твоя глас!

Всяка дума блика от сърцата ни,всеки стих е роден от сълзи и смях.Всяка капчица любов за теб,ще я има винаги.Ние сме тук и вървим по твоите следи,след ден,два,година,век...ние ще сме тук...и няма да спира ме да те обичаме с цялото си същество,защото ти си този който го заслужава.
Бъди щастлив там където си,и не ни мисли.Ние много плачем за теб,но многократно повече те обича ме и това ни дава сили да продължава ме напред.Честит рожден ден,Тоше!

ЗАВИНАГИ ТВОИ,ЗАВИНАГИ НАШ,ЗАВИНАГИ ЗАЕДНО!!!

2225.01.2013 Empty Re: 25.01.2013 Нед Фев 03, 2013 2:47 pm

eleonara

eleonara
Admin

Извинете,че закъснях с този отчет.Значи за Букета за Рожденият ден на Тоше събрахме 24евро,които Диди(работливка) предаде лично в Крушево.Ето го и самият букет,който е от името на международния форум....
25.01.2013 64953_10

Ето и какво пише отпред:Edinstveno ni preostanuva da gi broime casovite do povtornata sredba....

Единствено ни остава,да брои часовете до повторната среща.

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите